Jak zmierzyć stopę dziecku?
Jak zmierzyć stopę dziecku?

Zakup butów dziecięcych przez Internet to jedna z największych bolączek rodziców. Niemal każdy producent ma inną rozmiarówkę, a często nawet buty jednej marki różnią się między sobą. Trudno więc polegać wyłącznie na klasycznym rozmiarze, szczególnie gdy dziecko szybko rośnie.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zmierzenie stopy malucha przed każdym zakupiem i sprawdzanie w tabeli rozmiarów producenta, który rozmiar wkładki pasuje dla danej długości stopy. Zobacz, jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecku.

Mierzenie stopy dziecka krok po kroku

1. Postaw stopę dziecka na kartce A4.

Jako mamy kilku dzieci, z własnego doświadczenia zalecamy mierzenie przy ścianie, tak jak na zdjęciu. Sprawdź, czy maluch stoi równomiernie na obu stopach. 

2.Zmierz.

Przyłóż złożoną kartkę tuż przed palcami i ołówkiem zaznacz linię. Zmierz długość od narysowanej linii do końca kartki. Oto długość stopy Twojego dziecka. Dla pewności zmierz także drugą stopę, ponieważ zdarza się, że jedna z nich może być nieznacznie dłuższa.

3. Dodaj zapas ok. 0,5-1 cm.

W ten sposób otrzymasz zalecaną długość wkładki buta. Zapas powinien być mniejszy dla mniejszych dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki, a większy dla dzieci już kilkuletnich, swobodnie przemieszczających się.

4. Sprawdź rozmiarówkę producenta.

W opisie każdego buta w sklepie Bubutik znajdziesz tabelę rozmiarów, dzięki czemu szybko sprawdzisz optymalny rozmiar danego modelu dla Twojego malucha. W razie pytań napisz do nas, pomożemy :) 

Co oprócz rozmiaru ma znaczenie?

Przy wyborze butów liczy się także ich kształt. Jeśli Twoje dziecko jest właścicielem szerszych stóp lub ma wysokie podbicie, zwróć uwagę, aby wybrany model nie był zbyt wąski. Jeśli stopy są szczupłe, tak samo zapas powinien być mniejszy tak, aby noga „nie latała” w bucie.

Buty mają być wygodne i bezpieczne dla rozwijających się nóg, szczególnie gdy maluch dopiero uczy się chodzić lub doskonali swoje umiejętności w szybkim przemieszczaniu się ;) W Bubutiku oferujemy buty wyłącznie od sprawdzonych i rekomendowanych producentów, którzy słyną z wysokiej jakości wykonania oraz bezpiecznych, trwałych materiałów.

Jeśli wciąż wahasz się między rozmiarami, proponujemy zamówić oba z kilku modeli, przymierzyć i zwrócić te, który nie będzie pasował. W Bubutiku masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Odwiedź nas w Zielonej Górze

A jeśli chcesz mieć 100% pewności, że prawidłowo dobierzesz buty dla dziecka, odwiedź nasz sklep w Zielonej Górze na ul. Jedności 16. Chętnie pomożemy i doradzimy! Mamy pufy i poduszki, na których maluch wygodnie usiądzie, a także kącik, przy którym zawsze znajdzie stos kolorowanek, kredek, puzzli i zabawek, podczas gdy Ty spokojnie wybierzesz nowe buty dla dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl